MotorInfo

Značka DS přechází na elektromobilitu

1.9.2021 07:26
Značka DS přechází na elektromobilitu

DS Automobiles se stává 100% elektrickou značkou.

Od roku 2019 jsou všechny modely značky elektrifikované a od roku 2024 budou všechny nové modely společnosti DS Automobiles výhradně 100% elektrické

„Automobilový průmysl prochází nebývale rychlou a rozsáhlou transformací. Společnost DS Automobiles tuto transformaci předvídala a elektrifikace se stala středobodem její strategie. Nadcházející změny v legislativě a vývoj v ekosystému elektromobilůnpřinášejí příležitosti, jež chceme nabídnout našim zákazníkům, kteří si již nyní oblíbili naši elektrifikovanou nabídku. Rozhodli jsme se vývoj urychlit a vytvořit nový způsob cestování, který bude stoprocentně elektrický, žádoucí z hlediska požitku a pozoruhodný z hlediska kvality a výkonu; nový způsobcestování, který bude výrazně technologický a stejně elegantní jako předtím. Jde o odvážný plán, který získá konkrétní podobu od roku 2024,“ uvedla Béatrice Foucher (generální řeitelka DS Automobiles).

Všechny vozy DS jsou již dnes nabízeny s elektrifikovanými motory, ať už je to 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense, nebo plug-in hybridy DS 4 E-Tense, DS 7 Crossback E-Tense a DS 9 E-Tense o výkonu 225 až 360 k. V roce 2020 se značka DS Automobiles díky své elektrifikované nabídce (30 % registrací) postavila v Evropě do čela značek nabízejících různé druhy pohonů, s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 (83,1 g/km).

Značka se stává stoprocentně elektrickou a pokračuje v účasti ve Formuli E. DS Automobiles je prvním prémiovým výrobcem, který se do seriálu zapojil, a jako jediná značka dokázala dvakrát po sobě získat titul v kategorii týmů a jezdců. Značka DS Automobiles již potvrdila svou účast do roku 2026 a zahájila vývoj nové generace výkonnějšího a efektivnějšího monopostu.

Od roku 2024 rozšíří DS Automobiles svou nabídku o model DS 4 ve 100% elektrické verzi a poté bude představen nový vůz, který bude prvním zástupcem 100% elektrického programu skupiny Stellantis založeného na platformě STLA MEDIUM. Tento budoucí model bude vybavený vysokokapacitní baterií až 104 kWh s dojezdem 700 km. Kromě tohoto vývoje řady motorů pracuje společnost DS Automobiles v rámci přístupu skupiny Stellantis na snižování své výrobní uhlíkové stopy. Další ambiciózní výzkum pokračuje v souvislosti se zapojením do energetické transformace prostřednictvím vývoje inovativních materiálů.

Foto: DS