MotorInfo

Volvo World Match Play Championship 2013 se blíží

4.5.2013 08:40
Volvo World Match Play Championship 2013 se blíží

Hrdinové evropského Ryder Cup týmu, Ian Poulter, vítěz Volvo World Match Play 2011, Graeme McDowell, vítěz US Open 2010, Peter Hanson, šestinásobný vítěz Evropské tour, a Nicolas Colsaerts, obhájce titulu, jsou mezi dosud potvrzenými hvězdami, které se zúčastní turnaje Volvo World Match Play Championship 2013.

Přihlášky dalších hráčů se očekávají krátce po kvalifikaci následující letošní Masters. Turnaj se bude hrát na dechberoucím hřišti Thracian Cliffs v Bulharsku od 16. do 19. května 2013.

Elitní Volvo World Match Play Championship, který v letošním roce slaví 50 let, dá dohromady 24 z nejlepších světových hráčů, kteří budou soutěžit o prestižní titul v kvalifikačním systému založeném na dosažených výsledcích hráčů. Ten je navržen tak, aby koncentroval tu nejvyšší kvalitu z mezinárodního pole. Finální startovní listina bude zveřejněna zanedlouho a účastníci budou hrát o turnajový fond ve výši 3 000 000 euro (o 250 000 více než v roce 2012), přičemž vítěz si domů odveze první cenu ve výši 800 000 euro.

Na startovní listině je potvrzen také další „specialista na Volvo“ Brendan Grace, vítěz jak Volvo Great Champions, tak Volvo China Open 2012, stejně jako dalších tří turnajů ve stejném roce. Doplní ho Scott Jamieson, druhý na Volvo Great Champions 2013, Jamie Donaldson, vítěz Abu Dhabi HSBC Golf Championship 2013, Chris Wood, který vyhrál na letošním Qatar Masters, a Shane Lowry, vítěz Portugal Masters 2012.

Poslední tři turnaje Volvo World Match Play Championship se hrály ve Finca Cortesín ve Španělsku a letošní přesun na hřiště navržené známým Garym Playerem ohlašuje první plnohodnotný turnaj Evropské tour v Bulharsku. Obklopeno rozervanými útesy a tyrkysem Černého moře, které jsou vidět od každé jamky, Thracian Cliffs je bez debaty jedno z nejkrásnějších golfových hřišť světa.

Volvo a golf

V roce 1988 Volvo změnilo tvář Evropské tour a stalo se na mnoho let průkopníkem v golfu úspěšným využitím portfolia špičkových akcí k vyprofilování prémiové značky a vytvořením pevných obchodních partnerství s klienty, kteří milují sport. Díky efektivnímu mediálnímu pokrytí viděly slavnou modrou značky miliony lidí – na tričkách, greenech a fairwayích celého světa. Volvo Event Management je zodpovědné za plánování a management globálních golfových sponzorských aktivit sdílených Volvo Car Corporation a Volvo Group. Volvo Event Management sídlí ve švédském Göteborgu, reprezentační kancelář má v Hongkongu a v současné době spravuje portfolio čtyř turnajů.

Turnaje Evropské tour:

  • Volvo Golf Champions – turnaj formátu „champions only“
  • Volvo China Open – otevřené národní mistrovství Číny
  • Volvo World Match Play Championship – profesionální turnaj ve hře na jamky s nejdelší tradicí

Turnaje pro amatérské golfisty:

Volvo World Golf Challenge – jedna z nejrozšířenějších globálních golfových sérií zaměřená na klienty značky Volvo, která má finále společně s akcí Volvo Golf Champions. Klienti Volva zde díky jedinečné možnosti zahrát si s profesionály získávají golfový zážitek na celý život.