MotorInfo

Toyota obnoví výrobu kopií náhradních dílů pro Land Cruiser

2.8.2021 17:04
Toyota obnoví výrobu kopií náhradních dílů pro Land Cruiser

Společnost TOYOTA GAZOO Racing na oslavu 70. výročí modelu Land Cruiser obnoví výrobu kopií náhradních dílů pro tento vůz.

Výroba v rámci projektu GR HeritageParts bude zahrnovat díly pro model Land Cruiser řady 40 vyráběný v letech 1960 až 1984. Obnoví se tak produkce již nevyráběných náhradních dílů, které se nově budou prodávat jako díly originální. Smyslem projektu na základě speciální spolupráce s dalšími dodavateli je podpořit zákazníky toužící jezdit se svými staršími vozy.

Přestože se mnohé vozy již desítky let nevyrábějí, stále jsou pečlivě opatrovávány velkým počtem zákazníků po celém světě, kterým i dnes pomáhají v každodenním životě, k obživě nebo k naplňování požadavků životního stylu. V posledních letech však Toyota zaznamenala nedostatek náhradních dílů a majitelé vozů Land Cruiser vyjadřovali obavy, že své vozy již nebudou moci nadále používat. Z těchto důvodů se TOYOTA GAZOO Racing rozhodla obnovit výrobu těch dílů, po kterých je největší poptávka, aby zákazníci mohli své opečovávané vozy bezpečně a bez obav i nadále používat.

Společnost provedla předběžný průzkum se zapojením vybraných prodejců vozů Land Cruiser a zástupců fan clubů tohoto modelu z celého světa. Výsledkem je další posun příprav k obnovení výroby a prodeje náhradní dílů pro klíčové funkce pohonu, ovládání a brzdění vozů Land Cruiser řady 40. Díly nabízené v rámci projektu „HeritageParts“ budou zahrnovat motory, pohonná ústrojí a výfukové soustavy. Informace o dostupnosti dílů budou zveřejněny po dokončení přípravných prací, uvedení na trh je naplánováno na počátek roku 2022.

TOYOTA GAZOO Racing kromě toho na vlastních webových stránkách připravuje dotazníkový formulář, kde mohou zákazníci uvádět své vlastní požadavky ohledně obnovení výroby dílů. Tato zpětná vazba poslouží k výběru dalších dílů zahrnutých do projektu obnovené výroby.

TOYOTA GAZOO Racing v rámci projektu „HeritageParts“ v minulosti dodávala náhradní díly pro vozy Supra A70 a A80, jakožto i model 2000GT. Obnovení výroby náhradních dílů pro Land Cruiser je však naplánováno poprvé v historii. Kromě Land Cruiserů řady 40 chce firma zvážit i obnovení výroby dílů pro pozdější generace tohoto modelu.

Foto:Toyota