Od října letošního roku dochází k dalším změnám v oblasti povinného ručení.
...
Renault představuje nový a jedinečný restomod show car, který vznikl ve spolupráci s francouzským designérem Orou Ïto...
Zatímco společnost PORR dokončuje rozšíření metra ve Vídni, výstavba pražské linky D je stále v nedohlednu.
...
Světová kampaň OSN věnovaná bezpečnosti dětí na silnicích se setkala s mimořádným ohlasem. Aktivně se jí zúčastnilo 106 států. Česká republika rozhodně nechyběla. Do kampaně se zapojilo na 20 000 českých školáků a předškoláků.
Do Třetího světového týdne bezpečnosti silničního provozu, vyhlášeného OSN a Světovou zdravotnickou organizací na 4. až 10. května 2015, se zapojilo více než 200 000 subjektů ze 106 států. V České republice se od poloviny dubna do konce května s problematikou bezpečnosti silničního provozu seznámilo více než 20 000 dětí. Aktivity budou pokračovat i po ukončení kampaně.
Bezpečnost dětí v silničním provozu tradičně bereme v České republice vážně. Pokud se jedná o počet usmrcených a vážně zraněných dětí, patří dnes české silnice k těm světově bezpečnějším. Přesto bohužel děti na našich silnicích stále přicházejí o život. Je proto přirozené, že se Česká republika aktivně připojila k celosvětové akci vlastní kampaní "Chraňme naše děti".
Do aktivit se zapojilo široké spektrum subjektů – školky, základní školy, mateřská centra, obce, městští policisté, domy dětí a mládeže, Policie ČR, Tým silniční bezpečnosti, BESIP… Akcemi zaměřenými na bezpečnost dětí žila celá Česká republika. Výuku dopravní výchovy na dětských dopravních hřištích absolvovalo v týdnu od 4. do 10. května přes 10 000 dětí. Besip v jednotlivých krajích ve spolupráci s dalšími subjekty zapojil do aktivit zhruba 7 000 dětí. Pokračovala také jednotlivá kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, a to jak oblastními, tak okresními koly. Do soutěže se v tomto týdnu zapojilo 2 260 dětí… V České republice jsme to vzali opravdu vážně. Navíc i po ukončení kampaně budou aktivity zaměřené na bezpečnost dětí pokračovat.
Několik příkladů z uplynulých dní
Vybrat to nejzajímavější je opravdu těžké. Všechny akce měly něco do sebe. Když se navíc zapojí srdce… Ostatně posuďte sami:
A aktivity stále pokračují…
I během posledního květnového týdne budou probíhat akce určené našim nejmenším. Příkladem budiž již zmíněná ZŠ Vojnovičova v Ústí nad Labem. Ve středu 27. května čtvrťáci a osmáci v rámci výtvarné výchovy zpracují společný grafický návrh dopravního hřiště, následující den proběhne celoškolní projektový den Bezpečně na silnici ve spolupráci s Městskou policí a Besipem. Akce se zúčastní všech více než 600 žáků školy, od předškoláků po deváťáky.
„České silnice jsou pro děti jedněmi z těch bezpečnějších. Počet předškoláků i školáků zapojených do kampaně svědčí o upřímném zájmu nejen škol, ale i dalších institucí a rodičů o bezpečí dětí v silničním provozu,“ konstatuje ředitelka Kanceláře WHO v České republice Alena Šteflová.
„Musím konstatovat, že zapojení více než dvaceti tisíc dětí do projektu kampaně nás příjemně překvapilo. To platí i pro zapojení dalších lidí, nejen těch, kteří to mají takříkajíc v popisu práce, tedy Policie ČR, koordinátorů a pracovníků Besipu, příslušníků Městské policie v jednotlivých obcích, ale také rodičů, učitelů, zástupců samosprávy a řady dalších. Je vidět, že zdraví a bezpečí našich nejmenších i těch trochu odrostlejších leží na srdci prakticky všem. S koncem měsíce ale kampaň rozhodně nekončí. Společnými silami a také svým příkladem bychom měli dále kontinuálně budovat co nejbezpečnější prostor pro děti a jejich pohyb po komunikacích,“ říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.
Vše o kampani, ale také inspiraci pro další práci s dětmi při dopravní výchově najdete na stránkách www.chranmenasedeti.cz