Od října letošního roku dochází k dalším změnám v oblasti povinného ručení.
...
Renault představuje nový a jedinečný restomod show car, který vznikl ve spolupráci s francouzským designérem Orou Ïto...
Zatímco společnost PORR dokončuje rozšíření metra ve Vídni, výstavba pražské linky D je stále v nedohlednu.
...
Ve středu 2. listopadu se uskutečnila odborná přednáška z praxe na VUT FSI (Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství), a to na téma: Vývoj produktů pro nákladní automobily.
Přednáška byla určena zejména studentům vyšších ročníků. Akce se zúčastnilo 30 studentů. Posluchači se dozvěděli, čím jsou charakteristické a jak fungují produkty pro nákladní automobily, o jejich specifikách oproti automobilům osobním a o procesu vývoje těchto produktů.
Přednášející Ing. Ivo Řehák (vedoucí týmu Vývoje produktů pro nákladní automobily v oddělení Výzkumů a vývoje společnosti MANN+HUMMEL Service v Nové Vsi), pohovořil o zákaznických požadavcích na provozní podmínky, životnost, odolnost, čistotu aj., se studenty dále rozebíral používané softwary technické dokumentace, 3D měření a zkoušky v laboratoři. Posluchačům byla přiblížena náplň práce v oddělení Výzkumu a vývoje a na zkušebně.
Studenti byli zvídaví a kladli otázky především z oblasti dodavatelsko-odběratelských vztahů, fungování automobilového průmyslu, výběrových řízení v prvovýrobě (OEM) a konkurence v něm. Zajímalo je, jak prakticky probíhá vývoj nového produktu pro automobilku, komponenty filtračních soustav a rovněž zhlédli ukázky výrobků. Padly i dotazy na servisní intervaly filtrů a požadavky na jejich čistotu.
V neposlední řadě Ing. Marcela Marázová, která má spolupráci společnosti MANN+HUMMEL se školami na starosti, seznámila studenty s trendem nárůstu center sdílených služeb (Shared Service Centers, SSC) a poukázala i na méně obvyklé služby jako právě Výzkum, vývoj a zkušebna. Informovala rovněž studenty o možnostech spolupráce již při studiu a odpovídala studentům na jejich dotazy ohledně firemních benefitů, například 13. a 14. mzdy.
Tyto aktivity jsou prospěšné pro obě strany. Ing. Pavel Ramík z VUT Brno, Fakulty strojního inženýrství, Ústavu automobilního a dopravního inženýrství k tomu říká: „Spolupráci s komerčním sektorem chápeme nejen jako rozšíření, ale jako nezbytnou součást výchovy našich studentů. Vychováváme studenty pro uplatnění v průmyslu, jako novou generaci pracovníků vedoucích technický vývoj a přinášejících know-how pro výrobu produktů s vysokou přidanou hodnotou, pracovníky pro konkurenceschopné firmy na trhu. K tomu naši studenti potřebují nejen znalosti nabyté na univerzitě, ale i aktivní kontakt s firmami. Zároveň je to pro nás zpětná vazba, díky které můžeme pružně reagovat na aktuální potřeby firem.“
Ing. Jan Adámek, vedoucí oddělení Automotive v MANN+HUMMEL Service k tomu dodává: „Rádi bychom studenty upozornili, že dveře k nám mají otevřené. Ve firmě si vychováváme mladé talenty již od dob jejich studia. Jen k nám do oddělení pravidelně dochází několik studentů v rámci Trainee programu a dlouhodobé brigády. Jejich počty pravidelně doplňujeme, neboť se z nich ve většině případů stávají kmenoví zaměstnanci. Ti se pak zaučují mimo jiné i na pobočkách v zahraničí.“
Kromě toho nadále platí pro studenty i učitele pozvání na exkurzi do MANN+HUMMEL v Nové Vsi na Třebíčsku, kde budou mít možnost vidět výrobu, technologie, řízení kvality, oddělení R&D a zkušebnu.
Foto:MANN+HUMMEL