MotorInfo

Stellantis zakládá Mobile Drive

24.8.2021 16:21
Stellantis zakládá Mobile Drive

Společnost Foxconn spolu se svou dceřinou společností FIH FIH Mobile Ltd. a skupina Stellantis oznámily, že uzavřely dohodu o společném podniku.

Mobile Drive budou rovným dílem vlastnit skupiny Stellantis a FIH. Mobile Drive bude pracovat na vývoji infotainmentu a telematických řešení a také na platformě cloudových služeb, jejímž cílem bude poskytovat komplexní řešení inteligentních kokpitů. Plán softwarových inovací bude mimo jiné zahrnovat aplikace založené na umělé inteligenci, navigaci, hlasovou asistenci, operace elektronického obchodu a integraci platebních služeb. Hardwarové inovace se budou týkat inteligentního kokpitu a telematického boxu.

Díky sdílení duševního vlastnictví mezi zakládajícími subjekty a integraci jejich dodavatelských řetězců bude Mobile Drive schopen vytvářet špičkové digitální automobilové služby a nabízet uživatelům péči ve voze i mimo něj. Nabídka inteligentních kokpitů bude v budoucnu dostupná nejen pro všechny modely Stellantis, ale také pro výrobce vozidel třetích stran. Tím se rozšíří rozsah a dopad podniku Mobile Drive, který si klade za cíl stát se celosvětovým lídrem v oblasti řešení chytrých kokpitů a propojených vozidel.

Foto: Peugeot