MotorInfo

Škoda v prvním čtvrtletí 2012 se značnými přírůstky

29.4.2012 14:37
 Škoda v prvním čtvrtletí 2012 se značnými přírůstky

Automobilka Škoda v prvním čtvrtletí roku 2012 podstatně zvýšila své tržby, zisk i rentabilitu tržeb.

Také další důležité ukazatele, jako dodávky zákazníkům a výroba se v prvních třech měsících roku 2012 dostaly na rekordní úroveň. Tržby společnosti Škoda v prvních třech měsících roku vzrostly o 8,4 procent na 2,9 miliardy euro (1. čtvrtletí 2011: 2,7 miliardy euro). Provozní výsledek vzrostl ve stejném období o 11,8 procent na 209 milionů euro (1. čtvrtletí 2011: 187 milionů euro). Nárůst tržeb a zvýšená optimalizace nákladů podstatnou měrou přispěly ke zlepšení provozního výsledku automobilky. Rentabilita tržeb společnosti vzrostla na 7,2 procent (stejné čtvrtletí uplynulého roku: 6,9 procent). Značka s 242 700 vozy dosáhla navíc nového čtvrtletního rekordu v počtu vozů dodaných zákazníkům.

Škoda v prvním čtvrtletí výrazně zvýšila i věcné investice na aktuální výši 101 milionů euro. Člen představenstva společnosti Škoda za oblast financí Winfried Krause zdůraznil: „I nadále investujeme do nových produktů a kapacit. Naše výdaje jasně ukazují, že své cíle důsledně sledujeme a realizujeme pomocí konkrétních opatření. Vytvořili jsme správné podmínky a budeme v tom pokračovat. To nám umožní dosáhnout našeho cíle prodávat v roce 2018 minimálně 1,5 milionu vozů.“

Potěšující byl dle vyjádření Winfrieda Krauseho také přírůstek čisté likvidity: „I přes zvýšené investice se nám podařilo zvýšit čistou likviditu na téměř 2,1 miliardy euro.“ To vytváří potřebnou flexibilitu v konjunkturálně složitých časech. Základem úspěchu společnosti v prvním čtvrtletí 2012 je atraktivní modelová paleta. V příštích letech bude značka uvádět na trh průměrně každých šest měsíců nový model.