MotorInfo

Sava představuje novou řadu nákladních pneumatik v rozměru 17.5”

31.7.2013 13:55
Sava představuje novou řadu nákladních pneumatik v rozměru 17.5”

Společnost Sava připravila novou řadu pneumatik v rozměru 17.5” určenou pro nákladní vozidla operující v regionální dopravě.

Řada zahrnuje tři modely pneumatik: Avant 4 na řízenou nápravu, Orjak 4 na hnanou nápravu a Cargo 4 na přívěsy a návěsy. Nové pneumatiky byly navrženy tak, aby odpovídaly požadavkům regionálních dopravců, kteří pozorně sledují své provozní náklady.

Avant 4

Dezén běhounu nákladní pneumatiky Sava Avant 4, která je určená k používání na řízené nápravě, má tři dvojitá žebra zajišťující vyvážené rozložení tlaku a nízké a rovnoměrné opotřebení. Vysoká hustota lamel zaručuje dobré brzdění na mokru a díky speciální konstrukci kostry se pneumatika při jízdě méně zahřívá, což napomáhá k její lepší odolnosti. K dalším charakteristickým vlastnostem a výhodám pneumatiky Avant 4 patří vysoké množství odolné gumy zvyšující kilometrový proběh, pevná ramenní žebra zajišťující dobré jízdní vlastnosti a boční stabilitu a široká lamelová zóna pro vysoký kilometrový proběh a také vynikající záběr i brzdění. Hlučnost se drží nízko díky střídavým dezénovým blokům a prvky zabraňující pronikání kamínků zajišťují vysokou odolnost pneumatiky.

Pneumatika Avant 4 je dostupná v těchto rozměrech:

205/75 R 17.5  124/122 M

215/75 R 17.5  126/124 M

225/75 R 17.5  129/127 M

235/75 R 17.5  132/130 M

Orjak 4

Pneumatika Orjak 4 určená na poháněnou nápravu má specifický dezén běhounu se speciálními bloky, díky nimž pneumatika poskytuje dobrý záběr a brzdění na mokru. Tento široký běhoun má otevřený dezén, který umožňuje lepší záběr a poskytuje delší kilometrový proběh. Také pneumatika Orjak 4 má konstrukci kostry, která pomáhá omezit zahřívání při jízdě, pneumatika je tudíž také dostatečně odolná. Pneumatika má navíc pětižebrové propojené pevné dezénové bloky, které přinášejí rovnoměrné opotřebení, dobrou odolnost proti poškození a stabilitu zadní nápravy napomáhající k lepším jízdním vlastnostem. Počítačově optimalizovaný tvar bloků zajišťuje nízkou hlučnost, rovnoměrné opotřebení a dobrý záběr. K dalším přínosům této novinky patří snížený valivý odpor a nízká hlučnost ve srovnání s její předchůdkyní, pneumatikou Orjak 3. 

Pneumatika Orjak 4 je dostupná v těchto rozměrech:

205/75 R 17.5  124/122 M

215/75 R 17.5  126/124 M

225/75 R 17.5  129/127 M

235/75 R 17.5  132/130 M

Cargo 4

Cargo 4 je pneumatika určená na všechny typy návěsů a přívěsů, včetně verzí s nízkým podvozkem. Má optimalizovaný dezén běhounu s hustými středovými žebry, které zvyšují kilometrový proběh a poskytují vozidlu dobrou stabilitu. Nízký valivý odpor napomáhá k nižší spotřebě pohonných hmot. Nová konstrukce kostry, stejně jako u ostatních nových pneumatik společnosti Sava, přispívá k nižšímu zahřívání pneumatiky a lepší odolnosti. Tvar dutiny zaručuje rovnoměrné opotřebení díky optimálnímu rozložení kontaktního tlaku. Hluboké dezénové lamely ve středové zóně a lamely na okrajích žeber navíc ještě více snižují nerovnoměrné opotřebení a zlepšují výkon za mokra. Geometrie drážek je navržená tak, aby snižovaly ulpívání kamínků.

Pneumatika Cargo 4 je dostupná v těchto rozměrech:

215/75 R 17.5  135/133 J

235/75 R 17.5  143/141 J

Všechny nové pneumatiky společnosti Sava jsou prořezávatelné a protektorovatelné.