MotorInfo

Renault Hotel Hippie Caviar je elektrický obytňák

25.8.2021 10:23
Renault Hotel Hippie Caviar je elektrický obytňák

Dvoubarevný "happy" show-car Hotel Hippie Caviar je inspirován hnutím 60. let a odkazuje na styl ikonického obytného vozu Renault Estafette.

V posledních měsících je touha uniknout bez ubytovacích omezení stále více aktuální. Obytný vůz je svoboda. Flexibilita tohoto způsobu dopravy je spojena i s uplatněním hygienických omezení spojených s Covid-19. Renault Design si vybral nový Renault Trafic jako představu kočovného života s veškerým prostorem, komfortem a modularitou potřebnou pro všechny cesty. Díky rozměrům dodávky je také snadné zaparkovat a žít bez omezení. Svojí novou vizí úniku ze všedních dnů tak Renault obnovuje své představy ve světě obytných vozů.

Design Hippie Chic

Hotel Hippie Caviar se vyznačuje novým designem vozu Renault Trafic s mohutnější a výraznější přední částí. Má přední kabinu v třpytivé vodově zelené barvě "Almond Flakes" a zadní prostor v barvě "Silver Anodised Grey". Design je inspirován pětihvězdičkovými hotelovými pokoji, je čistý a bohatý na přírodní materiály. Přístrojová deska s efektem rákosu je zvýrazněna koženým páskem. Použití materiálů, jako je exotické dřevo, přírodní vlákna (len a vlna) a rostlinný mech, odkazuje na přírodu. Japonské barvy s efektem papíru "washi" přinášejí architektonický a moderní styl. Barvy a materiály odkazují na optimismus a svobodu 60. let 20. století, kdy se cestovalo ve světě svěžích, ale kontrolovaných barev, které povzbuzují a zároveň uvolňují.

Kočovný luxusní pokoj

Hotel Hippie Caviar nabízí lavici, kterou lze přeměnit na pohodlné lůžko (rozměry 145 cm x 195 cm), které lze umístit venku nebo uvnitř vozidla. V poloze pro rozjímání chrání otevřené zadní dveře a jejich záclonky před nepřízní počasí a zvědavými pohledy. V "útulné" poloze vytváří lavice a rohové křeslo obývací prostor. Střešní terasa s konferenčním stolkem a dvěma odnímatelnými opěradly nabízí další výhled do okolí. Přístup je po výsuvném žebříku.

Pro nevšední zážitky

Hippie Caviar Hotel nabízí "vybraný" zážitek se službami hodnými pětihvězdičkového hotelu: dodání logistického kontejneru (sprcha, sociální zařízení, elektrické dobíjecí místo atd.) na místo, které si zákazník vybere, jakékoliv služby, které si lze objednat online s doručením dronem na střechu nebo na lavičku v poloze "rozjímání". Nezapomíná se ani na doplňkové služby, jako je poskytování jízdních kol. Vše bylo promyšleno tak, aby nabízelo pětihvězdičkový svět obytných vozů v době, kdy poptávka po nich prudce roste.

Renault představí svůj nový show-car Hippie Caviar Hotel na autosalonu v Düsseldorfu od 27. srpna 2021 spolu s obytným vozem Estafette z roku 1977. S novým konceptem komunikuje Renault své ambice rozvíjet nabídku VIP dodávek založenou na službách na míru a příchod elektrické verze modelu Trafic v roce 2022.

Foto: Renault