MotorInfo

Renault Austral oblékl kamufláž

5.1.2022 22:24
Renault Austral oblékl kamufláž

Renault Austral vstupuje do závěrečné fáze vývoje.

Při každém uvedení nového modelu na trh prochází naše testovací vozidla několikaměsíčním intenzivním testováním, aby byla zajištěna nejvyšší úroveň kvality a spolehlivosti. Tyto testy odolnosti ověřují spolehlivost a životnost různých součástí nového modelu. V těchto náročných podmínkách dokončuje nový Renault Austral závěrečné ověřování své nové platformy CMF-C a řady 100% elektrifikovaných motorů.

Náročné testy

Austral vstupuje do takzvaných "potvrzovacích jízd". V praxi to vypadá tak, že vozový park čítající přibližně sto vozidel ujede zhruba 2 miliony kilometrů. Nové SUV nyní projede Francií, Španělskem, Německem a Rumunskem, aby se ověřila platnost předem provedených simulací. Devět stovek řidičů tak ujede 600 000 km v reálných podmínkách na otevřených silnicích a dalších 1 400 000 km na testovacích okruzích. Tyto testy umožní například ověřit nastavení nové platformy CMF-C, jízdních asistentů, odhlučnění a komfortu odpružení, abychom mohli našim budoucím zákazníkům nabídnout to nejlepší.

Řada 100% elektrifikovaných motorů

V rámci finálních testů dochází i k validaci pohonných jednotek. Austral bude mít k dispozici výhradně elektrifikované zážehové motory, z nichž většina je nová. Nová generace motoru E-Tech hybrid, mild-hybridní motor 1.3 TCe 12V a zcela nový mild-hybridní motor 1.2 TCe 48V budou poprvé v nabídce značky Renault. Tato řada motorů nabídne nízké emise od 105 g CO2/km (u motoru E-Tech v cyklu WLTP, podléhající finální homologaci) a maximální výkon až 200 k.

Foto: Renault