MotorInfo

Opel poodhaluje podobu Astry nové generace

8.6.2021 21:49
Opel poodhaluje podobu Astry nové generace

Automobilka Opel uvolnila první oficiální snímky, které naznačují podobu připravované Astry nové generace – prvního kompaktního modelu německé automobilky, který bude poháněn také elektřinou.

První snímky se zaměřují na designerské detaily a nejvýraznější rysy nového modelu. „Příští Astra otevře naprosto novou kapitolu více než třicetileté historie výroby kompaktních modelů značky Opel,“ říká generální ředitel automobilky Michael Lohscheller. „Jsme si naprosto jistí, že nová Astra se stane středem pozornosti a přitáhne k sobě i ke značce Opel nové zákazníky.“

Stěžejním stylistickým prvkem exteriéru je „tvář“ Astry Opel Vizor ve své nové generační interpretaci. Opel Vizor se plynule rozpíná po celé šířce čelní masky vozu a dokonale integruje hi-tech prvky, jako jsou extrémně štíhlé LED matrixové světlomety IntelliLux LED®, které představují v segmentu kompaktních vozů špičkovou a unikátní inovaci.

Nová generace přístrojového panelu Pure Panel s plně prosklenými povrchy zaujme integrací dvou širokoúhlých displejů, které řidiči poskytují základní informace a nerozptylují jej zbytečnostmi ani složitým ovládáním. Rozměrné displeje doplňuje střídmý počet manuálních ovladačů. Pro Opel příznačná ergonomická sedadla vynikají elegantním tvarováním i originálním čalouněním, třešničkou na dortu je zcela nový volant.

Astra nové generace byla navržená a vyvinuta v mateřském závodě automobilky Opel v německém Rüsselsheimu – a zde se bude také vyrábět. K dispozici bude v provedení pětidveřový hatchback a kombi Astra Sports Tourer. Hned od počátku budou mít zákazníci možnost volby mezi spalovacími motory nebo elektromotorem. Výroba se rozjede ještě letos, na tuzemském trhu se nové Astry objeví začátkem roku 2022.

Foto: Opel