MotorInfo

Nová zimní pneumatika Michelin pro nákladní auta

25.8.2021 15:09
Nová zimní pneumatika Michelin pro nákladní auta

Michelin X Multi Grip je nová řada zimních nákladních pneumatik vyvinutá pro užití v náročných povětrnostních podmínkách.

Na trhu je již nyní k dispozici nová řada zimních pneumatik Michelin X Multi Grip pro nákladní vozidla. Pneumatika byla vyvinuta tak, aby zajišťovala maximální bezpečnost a mobilitu v extrémních zimních podmínkách díky vynikající přilnavosti na silnicích pokrytých sněhem nebo sněhovou břečkou a na mokrém povrchu. Tyto vlastnosti potvrzuje označení 3PMSF. 

Větší bezpečnost po celou dobu životnosti

Inovativní dezén s technologií Michelin Regenion, která využívá lamely se samoregenerační schopností, zaručuje přilnavost pneumatiky po celou dobu její životnosti. Při hloubce běhounu 5 mm je záběr na sněhu lepší o více než 50 % a brzdění na sněhu o 20 %. S hloubkou běhounu 2 mm je boční přilnavost větší o 20 %. Nové pneumatiky vynikají dobrou přilnavostí na každém typu zimního povrchu – na ledu, sněhu (čerstvém, udusaném i rozbředlém) a mokrých silnicích. Díky tomu jsou ideální pro užívání po celou zimu. Nová řada nákladních pneumatik poskytuje velice dobré výkony i po zbývající část roku, zejména na mokrém povrchu.

Větší kilometrový výkon

Díky delší kilometrové životnosti, neměnné přilnavosti po celou dobu životnosti a vysoké odolnosti dezénu představuje pneumatika X Multi Grip ekonomicky atraktivní řešení. Kilometrový výkon nové řady se zvýšil o více než 10 % u pneumatik na řídicí nápravě a o více než 30 % u pneumatik na hnací nápravě. Možnost prořezání a protektorování ještě více prodlužuje životnost pneumatiky a pomáhá snižovat náklady na kilometr.

Nižší valivý odpor pro větší úsporu paliva

Valivý odpor nové řady pneumatik Michelin byl snížen až o 10 %. U tahače vybaveného pneumatikami 385/65R22,5  X Multi Grip Z a 315/80R22,5  X Multi Grip se může spotřeba paliva snížit o 0,6 l na 100 km, což představuje úsporu paliva ve výši 574 eur ročně a snížení emisí CO2v průměru o 1,5 tuny ročně v počáteční fázi užívání pneumatik.

Použití nové řady pneumatik MICHELIN X Multi Grip umožňuje nákladním vozovým parkům snížit:

- provozní náklady díky nižší ceně za kilometr;

- emise CO2 na každý ujetý kilometr a tím i dopad na životní prostředí.

Nová řada pneumatik vděčí za své vysoké výkony kombinaci čtyř inovativních, patentovaných technologií: 

  • INFINICOIL – Nepřetržité ocelové lanko o délce až 400 metrů po celém obvodu pneumatiky zvyšuje stabilitu pneumatiky po celou dobu její životnosti. Pneumatiky s technologií INFINICOIL jsou měřítkem vynikající odolnosti a zajišťují vám větší počet ujetých kilometrů. 
  • POWERCOIL – Nová generace robustnějších ocelových kordů zajišťuje větší odolnost před oxidací a zvyšuje odolnost kostry. 
  • DURACOIL – Nylonová tkanina ovinutá kolem patky místo pryže zvyšuje stabilitu a odolnost oblasti patky. Umožňuje zvýšit index nosnosti pneumatiky a její protektorovatelnost.
  • REGENION – 3D dezénové bloky vytvořené vulkanizací mají samoregenerační schopnost a zaručují spolehlivou přilnavost po celou dobu životnosti pneumatiky a ve všech jízdních podmínkách.

Rozměry nové řady pneumatik Michelin dostupné od 1. července 2021:

- řídicí náprava: Michelin X Multi Grip Z 385/65R22,5 a Michelin X Multi Grip Z 385/55R22,5;

- hnací náprava: Michelin X Multi Grip D 315/80R22,5 a Michelin X Multi Grip D 315/70R22,5.

Rozměry dostupné od 1. července 2022:

- řídicí náprava: Michelin X Multi Grip Z 315/80R22,5, Michelin X Multi Grip Z 315/70R22,5 a Michelin X Multi Grip Z 295/80R22.5;

- hnací náprava: Michelin X Multi Grip D 295/80R22,5.

Foto: Michelin