MotorInfo

Milion vyrobených vozů Kia Sorento v USA

10.5.2017 07:10
Milion vyrobených vozů Kia Sorento v USA

K 1. květnu 2017 eviduje Kia první milion vozů Sorento vyrobených v USA.

Automobilka Kia oslavila další milník v podobě výroby miliontého SUV modelu Kia Sorento vyráběného v severoamerickém závodu automobilky Kia. Společnost Kia Motors Manufacturing Georgia (KMMG) dne 1. května zaznamenala miliontý vyrobený vůz původem z výrobního závodu West Point v americké Georgii. V rámci KMMG představuje Sorento zcela speciální produkt, neboť je to první vůz, který se v závodu v Georgii začal vyrábět.

Závod KMMG vybudovaný díky investici přes 1,1 mld. dolarů zahájil na konci roku 2009 výrobu modelu Sorento, po němž v roce 2011 následoval sedan Optima. KMMG společně s dodavateli, kteří působí přímo v prostorách závodu i mimo něj, zaměstnává více než 15 tisíc lidí ve West Pointu a přilehlém okolí. KMMG prozatím vyrobila bezmála 2,4 milionu vozidel.

Kia Sorento americké výroby se prodává v rámci celé Severní Ameriky. Vlajkové SUV značky Kia se rovněž vyrábí v jihokorejském Hwasungu, odkud pocházejí vozy určené pro Evropu a globální trhy. V roce 2016 se prodalo na 15 769 nových vozů Sorento v evropské specifikaci, což představuje vůbec nejvyšší roční evropské prodeje modelu Sorento v historii. Na evropských trzích se Sorento prodává se sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

 Továrna Kia Motors Manufacturing Georgia (KMMG)

Foto:Kia