MotorInfo

Mercedes-Benz již 15 let v řadě jedničkou mezi nákladními automobily

13.3.2017 13:52
Mercedes-Benz již 15 let v řadě jedničkou mezi nákladními automobily

Rok 2016 uzavřela značka Mercedes-Benz opět na pozici jedničky na trhu nákladních automobilů v České republice a své prvenství drží již patnáct let v řadě.

V roce 2016 se Mercedesu podařilo získat prvenství nejen v kategorii tahačů, ale také v kategorii podvozků nad 6 tun.

„Velmi si cením přízně našich zíkazníků a děkuji za obětavou práci týmu Mercedes-Benz Trucks v celé České republice. Věřím, že prvotřídní dopravní technika a široká nabídka služeb značek Mercedes-Benz a Fuso budou i v nadcházejícím roce atraktivní pro široké spektrum zákazníků,“ řekl Josef Mařík, ředitel divize Mercedes-Benz Trucks ČR.

V roce 2016 bylo v kategoriích N2 a N3 registrováno celkem 2 442 vozidel Mercedes-Benz (zdroj SDA). Velmi úspěšné byly tradičně silniční tahače Actros a rostoucí tendenci mají i ostatní segmenty, například stavební, komunální a další. Mezi žádané prvky výbavy se mimo jiné řadí nové bezpečností a asistenční systémy, které postupně prokazují svůj příspěvek nejen k nižší nehodovosti, ale také k nižším nákladům na provoz a opotřebaní vozidla. Ve všech segmetech se postupně stává téměř samozřejmostí využívání telematického systému Fleetboard.

 

Foto:Mercedes-Benz