MotorInfo

Lexus LC 500 Convertible na plakátech

24.8.2021 14:01
Lexus LC 500 Convertible na plakátech

Lexus oslavuje tradici cestování na dlouhé vzdálenosti (GT – grand touring) prostřednictvím série plakátů speciálně navržených evropskými výtvarníky a grafiky představující v ústřední roli model LC 500 Convertible. 

Každý z návrhářů připravil výtvarné dílo znázorňující LC 500 Convertible v některé z oblíbených turistických lokalit, přičemž grafika je ve všech případech inspirována tradičními plakáty s cestovní tematikou.

Hlasování veřejnosti o nejoblíbenější plakát proběhne zde: evropské hlasování o plakáty Lexus LC Convertible s cestovní tematikou. Hlasovat je možné do 5. září 2021. Hlasující budou mít též možnost zaregistrovat se do slosování o ceny, a vyhrát tak jednu z 10 zarámovaných reprodukcí vítězného plakátu, jakožto i vybraný merchandising Lexus.

Model Lexus LC 500 Convertible je mnohými označován za „nejkrásnější kabriolet světa“ a je dokonalým vozem pro všechny milovníky projížděk s podmanivými scenériemi na pozadí. Vůz uvedený v roce 2020 byl navržen tak, aby vypadal stejně krásně s nataženou i staženou střechou – s uplatněním zásady maximální péče o každý detail, kterou je Lexus proslulý, zde se odrážející mj. v provedení kabiny. Rovněž nabízí pro Lexus typické jízdní schopnosti díky atmosférickému motoru 5,0 litru V8, který vozu umožňuje zrychlení z místa na 100 km/h během pěti sekund, zatímco účinné aerodynamické řešení brání nepříjemným nárazům větru za vysokých rychlostí se staženou střechou. LC 500 Convertible je vskutku pozoruhodným vozem, který doposud posbíral řadu ocenění, jako např. „Nejlepší luxusní vůz“ v soutěži Světové ženské auto roku 2021. Vytvoření plakátů s tematikou cestování je postaveno na myšlence oslavit postavení tohoto modelu coby dokonalého GT pro zdolávání dlouhých vzdáleností a klasika moderní doby – jeho hvězdné kvality výtvarníci zachytili prostřednictvím uměleckých návrhů, harmonicky sladěných s vozem, jenž je ukázkou toho nejlepšího ze smělého designu Lexus a špičkového řemeslného zpracování „takumi“.

PLAKÁTY LEXUS LC CONVERTIBLE S CESTOVNÍ TEMATIKOU

Francie – Francouzská riviéra, autor: Matthieu Forichon

Matthieu Forichon je výtvarníkem, jenž do své práce promítá francouzský esprit a umění žít. Chopil se nových možností digitálních nástrojů a vytvořil si osobní styl spočívající v harmonii postavené na precizních obrysech s elegantním vyvedením reality. Forichon komentuje: „Chtěl jsem doplnit klíčové rysy klasických ilustrací z automobilového světa, jmenovitě ve Francii. To znamená zakomponovat Francouzskou riviéru s jejími typickými rysy: palmami, piniemi, paláci (zde pro inspiraci Negresco), bulvárem Croisette a kopci na pozadí.“ Používá zlatavé barvy a nutí diváka přemýšlet, zda se scéna odehrává za časného rána, nebo naopak na konci dne, a tedy zda zamilovaný pár do paláce přijíždí, nebo z něj odjíždí.

Gruzie – Batumi, autor: reklamní agentura Windfor’s Tbilisi

Tým z agentury Windfor’s Tbilisi pod vedením výkonné kreativní ředitelky Nino Gordeladzeové vytvořil plakát v retro stylu, jenž zachycuje Lexus LC 500 Convertible projíždějící zatáčkou, za níž se otevírá pohled na Batumi – druhé největší město v Gruzii, položené na jihozápadě země u Černého moře. Nino Gordeladzeová svůj návrh popisuje takto: „Nezapomenutelné letní zážitky začínají již za zatáčkou – to je pocit svobody znásobený stylem a osobním kouzlem; v tomto případě na obzoru již čeká úžasné město Batumi, skýtající tu pravou horskou dráhu sladké letní zábavy.“

Německo – Hamburk, autor: Danii Pollehnová

V Hamburku působící ilustrátorka Danii Pollehnová pracuje s motivy a obrazy oslavujícími svět přírody a ženské prvky. Využívá nejrůznější média a věnuje se malbě, digitálním ilustracím i návrhu vzorů. Plakát Danni Pollehnové vyobrazuje Lexus LC 500 Convertible v odstínu červená ‚Volcano‘, za jehož volantem sedí moderní žena vychutnávající si jízdu v kabrioletu a pocit větru vlajícího ve vlasech. Na pozadí je západ slunce, koncertní sál Labské filharmonie a část známého a populárního kolektivního projektu Park Fictions, který najdeme v hamburské čtvrti Sankt Pauli.

Nizozemí – Monako, autor: Marc Lamers

Marc Lamers je díky svému mnohostrannému stylu schopen tvořit jak v duchu impresionismu, tak v tradičnějším detailním stylu. Jeho plakát, vyhotovený jako olejomalba na plátně, vyobrazuje Lexus LC 500 Convertible z omezené série Regatta Limited Edition na podmanivém horizontu Monaka, které je již po desetiletí oblíbeným útočištěm mnoha bohatých a slavných osobností. Komentuje Lamers: „Úžasně nádherné Azurové pobřeží dokonale ladí s neméně úžasným vozem Lexus LC Convertible. Toto prostředí i vůz samotný evokuje luxusní atmosféru. Bílá anilinová kůže v interiéru je v harmonii s bílým tónem luxusních jachet, které vidíme na detailně vykresleném pozadí.“ LC Convertible na Lamersově plakátu má modrý lak ‚Structural Blue‘, jehož mikročástice odrážejí paprsky světla tak, aby co nejvíce akcentovaly křivky vozu.

Foto: Lexus