MotorInfo

Laky od BMW Individual v továrně v Lipsku

25.8.2021 08:59
Laky od BMW Individual v továrně v Lipsku

Továrna BMW v Lipsku začala vyrábět automobily s laky od BMW Individual.

BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé pro ty, kteří dávají přednost méně obvyklým barvám, tak nabídne vozy v barvách žlutá Speed Yellow, modrá San Marino Blue, zelená Verde Ermes Green a šedá Nardo Grey.

Černá a bílá stále patří mezi nejoblíbenější barvy automobilů, ale zákazníci stále častěji vyhledávají výraznější a individuálnější laky. Prodejci nyní za příplatek nabízejí 160 barevných variant BMW Individual pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupe, a to i v matném provedení. Objednávky lipské továrny na vozy s laky BMW Individual se do konce roku téměř zaplnily, další velkou objednávkou je 180 vozů BMW 118d v barvách stříbrná Hockenheim Silver, červená Ruby Red a fialová Sepia Violet pro BMW Japan.

Dodací lhůta pro speciální povrchové úpravy v preferované barvě Individual je přibližně deset týdnů. Zákazníci si mohou vytvořit i vlastní barvy, které budou speciálně namíchány a použity pouze na jejich voze.

Aby bylo možné aplikovat laky Individual i na menší modelové řady, byl stávající systém nyní modernizován tak, aby zvládl i speciální barvy. Kromě toho byly integrovány nové systémy přívodu barev a nový prostor pro míchání. Lakovna nyní může lakovat pět vozů denně barvami z řady Individual. Integrace nových speciálních laků znamená pro tým lakovny další servisní a kontrolní práce v porovnání s tím, co je potřeba pro standardní povrchové úpravy. Některé procesy, jako je například schvalování, již nelze provádět automatizovaně a musí se místo toho provádět ručně. I proto byl tým lakovny rozšířen. U matných povrchových úprav je tento proces obzvláště časově náročný a složitý, protože vady nelze odstranit běžným způsobem, který se používá u lesklých povrchových úprav. Jen příprava vozu před lakováním v případě matných laků trvá o 30 minut déle. V současné době jsou k dispozici dvě matné barevné varianty: černá Frozen Black a oranžová Frozen Orange.

Výroba vozů s laky z nabídky BMW Individual se sice v továrně v Lipsku teprve rozjíždí, nicméně z objednávek již jsou zřejmé u zákazníků nejoblíbenější barevné varianty - žluté, modré, červené a fialové odstíny.

Foto: BMW