MotorInfo

Krátce jsme otestovali Fiat Freemont

6.11.2011 22:56
Krátce jsme otestovali Fiat Freemont

Fiat Freemont vychází z modelu Dodge Journey a je prvním automobilem značky Fiat, který vznikl jako výsledek partnerství se skupinou Chrysler.

Fiat Freemont se vyrábí v továrně Toluca v Mexiku, kde se v současné době vyrábí i Fiat 500 pro americký trh.

Již název modelu navozuje pocit svobody, radosti ze života, dobrodružství a schopnosti čelit s rozvahou jakékoliv situaci v každodenním životě. Fiat Freemont je v vozidlo navržené tak, aby naplňovalo různorodé potřeby rodin a lidí, kteří hledají prostorné, pohodlné a všestranné auto schopné vyhovět všem požadavkům rychlého životního tempa i nárokům na volný čas. U modelu Fiat Freemont se snoubí flexibilita a praktičnost se specifickým a originálním stylem. Rozměry auta (délka 489 cm, šířka 188 cm a výška 172 cm) zaručují výjimečně prostorný interiér, čemuž napomáhá i rozvor (289 cm). Fiat Freemont zaručuje maximální prostor, pohodlí a všestrannost také díky 7 sedadlům ve třech řadách. Třetí řada sedadel je dobře dostupná, protože dveře k nim lze otevřít do úhlu 90°. Poslední řada sedadel se dá jediným pohybem sklopit tak, že úplně zmizí pod podlahou a vznikne velký zavazadlový prostor. Sedadla v druhé řadě jsou výše položená než sedadla v první řadě. Třetí řada sedadel je zase vyvýšená oproti druhé řadě. Tak je umožněn výhled pro všechny cestující. Druhou řadu sedadel lze vybavit inovativním přídavným dětským systémem. Přídavné sedáky zajistí, aby děti v autě seděly správně, optimalizují polohu bezpečnostních pásů a zaručují lepší ochranu, praktičnost a pohodlí. Pohodlí v autě podporuje i vysoké posazení řidiče, nová ergonomická sedadla, velké množství odkládacích prostorů, zavazadlový prostor se dvěma praktickými částmi a rovná plocha pro náklad s celkovou kapacitou až 1 461 litrů.

 

 

Velmi specifický design vozidla se vyznačuje mohutnými, výraznými liniemi, které se projevují hlavně v přední části, kde je naprosto nový nárazník a maska. Zadní část auta prošla celkovou úpravou, má nový nárazník a zadní světla s technologií LED.

Úplně nový interiér má moderní design a materiály, které jsou měkké na dotyk. Mezi novými prvky vyniká impozantní palubní deska s chromovými prvky a novým přístrojovým panelem. Středová konzole vypadá velmi stylově a vyspělý "infotainment" systém má velkou barevnou dotykovou obrazovku.

Pro zjednodušení výběru a procesu rozhodování o koupi jsou v nabídce jen dvě výbavy zaměřené na rozdílné typy zákazníků. Úroveň výbavy je v obou případech velmi vysoká, s bohatou škálou důležitých prvků, ale v souladu se strategií "férové ceny Fiat". U obou výbav je k dispozici až 7 sedadel, trojzónová automatická klimatizace, otevírání auta bez klíče, tempomat, vyspělý palubní počítač, systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), mlhová světla, rádio s dotykovým barevným displejem a ovládáním na volantu. Městská verze je vybavená 17" koly, rádiem s dotykovou obrazovkou až 8.4", SD kartou a čtečkou DVD. Dále je zde Bluetooth, zadní parkovací senzory, sklápěcí zpětná zrcátka, automatické zapínání předních světel, zatmavená zadní okna a ližiny.

Pro Freemont jsou k dispozici dieselové turbo motory 2.0 MultiJet s výkonem 140 k nebo 170 k v kombinaci s manuální převodovkou. S motorem 2.0 MultiJet 170 k a benzinovým motorem 3.6 V6 276 k může být spojena i automatická převodovka a pohon 4x4. S výjimkou velmi výkonného benzinového motoru 3.6 V6 z rodiny Pentastar ze skupiny Chrysler jsou všechny ostatní motory vyvinuty a vyrobeny ve FPT - Fiat Powertrain Technologies. Dynamické vlastnosti vozidla se zlepšily díky přispění konstruktérů z Fiatu, kteří vyvinuli speciální zavěšení kol a konfiguraci řazení rychlostí pro větší přesnost a rychlejší odezvu. Pohodlí během jízdy je také podstatně vyšší díky výrazným zlepšením v oblasti odhlučení kabiny. Bezpečnost je na nejvyšší úrovni a Fiat Freemont v základu obsahuje 7 airbagů, ABS s brzdovým asistentem, ESP, ERM a Hill-holder.