MotorInfo

Kia Rio uvádí "Sladkých 17"

2.3.2017 09:41
Kia Rio uvádí

 Kia na českém trhu oslavila sedmnáctiny svého modelu Rio netradičním stylem, slušivým jednorázovým outfitem – graffiti.

Design karoserie v barvách mladého dospívajícího páru, muže a ženy, předznamenává směr, kterým automobilka chce oslovit své zákazníky. Setkání s novou KIA Rio, to je láska na první pohled a bez zábran. Pamatujete si, jaké byly vaše vztahy v sedmnácti? I když jen málokdy to byly vztahy na celý život, v tomhle věku jsou plné emocí a prožíváte je naplno. 

Je sice mladý, ale přitom solidní elegán. Nabízí bezpečnost a maximální pohodlí. V sedmnácti ještě rostete, a Kia Rio, není výjimkou. Tento mladík se vytáhl a je jeden z největších ze své třídy. Je o 15 mm delší, přičemž o 10 mm se prodloužil rozvor, což znamená více místa pro posádku, ale také větší stabilitu vozu, dokonce i kufr má vysoce nadprůměrných 300 litrů. Prostě je na něj spolehnutí, a klidně mu věřte i při parkování, rovné zadní okno i malé převisy z něj dělají skvělého partnera třeba na hezký večer ve městě. Je z něj přehledně vidět, slepé úhly jsou minimální.

Nebo že by na vás opravdu mrkala? Mladá dáma je smělá. Chce se ukázat, tak do toho. Že je pouze litrový tříválec málo? Tak pozor, tahle divoška se nezdá. Nejnovější motor Kia 1,0 T-GDI nabízí výkon přes 88 kW, a protože je to lehká váha, je jasné, že si s ní užijete notnou dávku legrace. Je jí už přece sedmnáct. S šestistupňovou manuální převodovkou vám dá možnost ji dostat plně pod kontrolu. Klidně ji zkuste rozhýbat do tempa, a tak klidně nechte ručičku tachometru dotknout se až 190 km/h. Ovšem jako správná teenagerka, Kia Rio drží dietu, vystačí jen s 4,7 litru benzinu na 100 km.


 

Foto:Kia