Od října letošního roku dochází k dalším změnám v oblasti povinného ručení.
...
Renault představuje nový a jedinečný restomod show car, který vznikl ve spolupráci s francouzským designérem Orou Ïto...
Zatímco společnost PORR dokončuje rozšíření metra ve Vídni, výstavba pražské linky D je stále v nedohlednu.
...
Ford v kalifornském městě Palo Alto otevřel nové výzkumné středisko s názvem Research and Innovation Center Palo Alto.
Rozšiřuje tak svoje výzkumné kapacity s cílem urychlit inovace v oblastech konektivity, mobility, autonomních vozidel, zákaznické zkušenosti a „big data“.
„Ve Fordu vnímáme sami sebe jako společnost zaměřující se na mobilitu v širokém smyslu, nejen na výrobu automobilů,“ řekl Mark Fields, prezident a generální ředitel Ford Motor Company. „Naše nové výzkumné středisko ukazuje, že chceme být součástí inovačního ekosystému v Silicon Valley.“
Ford předpokládá, že nové středisko bude jednou z největších výzkumných laboratoří automobilového průmyslu v Silicon Valley. Ke konci roku v něm má pracovat 125 vědců, techniků a laborantů. Svoji první kancelář v Silicon Valley otevřel Ford již v roce 2012. Vedoucím střediska je Dragos Maciuca, který k Fordu přišel ze společnosti Apple. Má zkušenosti z oblastí spotřební elektroniky, výroby polovodičů a leteckého i automobilového průmyslu.
Při slavnostním otevření Ford naznačil, jakým projektům se bude středisko vedením věnovat.
V oblasti tzv. autonomních vozidel to bude rozšíření spolupráce se Stanfordskou univerzitou na vývoji a testování prototypu autonomního Fordu Fusion Hybrid.
V oblasti mobility bude tým v Palo Alto pracovat na dálkovém ovládání vozidel – ze svého kalifornského sídla bude například ovládat golfové vozíky v tisíce kilometrů vzdálené Atlantě.
Pokud jde o konektivitu, Ford pracuje na integraci programovacího rozhraní Nest pro „chytré domácnosti“. V budoucnu by vozy Ford kromě jiného mohly komunikovat s inteligentním domácím termostatem Nest, který by snížil teplotu v domě po odjezdu majitelů a zase ji zvýšil před jejich návratem.
Na zlepšení uživatelské zkušenosti je zaměřen výzkum pokročilých ovládacích rozhraní, jenž umožní Fordu lépe pochopit, jakým způsobem chtějí zákazníci ovládat složité systémy s mnoha funkcemi – například adaptivní sedadla s integrovanou masáží. Společnost zkouší různé způsoby včetně hlasového ovládání nebo ovládání prostřednictvím chytrého telefonu.
V oblasti zpracování velkých objemů dat Ford rozvíjí svoji platformu Open XC a rozšiřuje výzkum senzorů, které by shromažďovaly informace o jízdních kolech a dalších běžných dopravních prostředcích v městských aglomeracích.
Ford také věří, že díky novému výzkumnému středisku dále prohloubí spolupráci s technologickými firmami i univerzitami z regionu Silicon Valley.
Foto:Ford