MotorInfo

FleetBoard Drivers' League 2015 představila vítěze

10.2.2016 06:54

V pražských Stodůlkách v prostorách pobočky Mercedes-Benz Praha se konalo vyhlášení soutěže FleetBoard Drivers' League 2015.

Celkem se ročníku 2015 zúčastnilo 19 438 řidičů z 359 společností v 18 zemích světa. Vítězem kategorie „Nejlepší řidič“ se v národním kole soutěže stal pan František Šabrňák ze společnosti CROSS SPEED.

Pohár pro nejlepšího řidiče si z lednového vyhlášení výsledků Ligy řidičů za rok 2015 odnesl František Šabrňák. Zvítězil s celkovým počtem 9,82 bodů. „Jde o to být součástí auta a vyhnat si stres z hlavy. Práce člověka musí bavit, jedině tak v ní bude dobrý. Zároveň je pro mě velmi motivující náš vnitřní systém odměn,“ hodnotí svůj výkon pan Šabrňák. „Pro naše řidiče může být to, jakým způsobem svou práci dělají, otázka rozdílu až několika tisíc korun na výplatě. I tato vnitřní motivace je jedním z faktorů, proč se mezi řidiči na vedoucích pozicích v rámci České republiky objevuje hned několik jmen z naší společnosti,“ glosuje Radek Zajac, školitel řidičů společnosti CROSS SPEED, která si s výsledkem 9,7 bodů (z maximálních 10 možných) vysloužila plaketu za nejlepší tým. Cenou pro vítěze týmové soutěže je zápůjčka tahače Mercedes-Benz na 3 týdny zdarma.

Druhé místo v kategorii jednotlivců vybojoval Vlastimil Šaler, ze společnosti EASY TRANS. „Je opravdu důležité mít k autu vztah. Něco se člověk naučí v průběhu let, získá zkušenosti. Je ale znát, když jste řidičem nejen tělem, ale i duší, musíte to mít v sobě,“ řekl ke svému úspěchu pan Šaler. Třetí místo získal pan Jindřich Klička ze společnosti DELIMAX. Cenu za něho v zastoupení převzal vedoucí dopravy, pan Tomáš Klička, který si zároveň odnesl i plaketu za druhé místo v kategorii týmů. Třetí místo ve flotilové soutěži získala společnost DONAK. Ocenění, tedy půldenní školení pro osm svých zaměstnanců na téma Profesionální informace pro řidiče, převzal jednatel společnosti, Jan Král.

O Lize řidičů

FleetBoard Liga řidičů probíhá celosvětově od roku 2014 a svými výsledky prokazuje, že při dobře zvládnutém řidičském řemesle, je možné ušetřit až 15 % paliva, a tím také dosáhnout nižších emisí CO2 a menšího zatížení životního prostředí. Hlavní důraz je v hodnocení řidičů kladen na hospodárnost s ohledem na obtížnost použití vozidla. Soutěží se jak v kategorii jednotlivců, tak flotil. A k vítězství vede jediná cesta – ekonomický styl jízdy. K jeho monitorování slouží služba Analýza výkonu systému FleetBoard, přičemž největší zřetel je brán na předvídavou jízdu a styl zpomalování vozidla. Podmínkou účasti v soutěži je samozřejmě aktivní využití telematického systému FleetBoard a také minimálním nájezd 4 000 km za měsíc.

Vítězové se mohou těšit na atraktivní ceny. Například František Šabrňák získal jako letošní vítěz v kategorii jednotlivců za rok 2015 poukaz do Mercedes-Benz shopu v hodnotě 11 000 Kč. Společnost CROSS SPEED, výherce v kategorii týmů, vyhrála zapůjčení tahače Mercedes-Benz na 3 týdny zdarma.