Od října letošního roku dochází k dalším změnám v oblasti povinného ručení.
...
Renault představuje nový a jedinečný restomod show car, který vznikl ve spolupráci s francouzským designérem Orou Ïto...
Zatímco společnost PORR dokončuje rozšíření metra ve Vídni, výstavba pražské linky D je stále v nedohlednu.
...
V posledních dvou letech Bosch úzce spolupracuje s firmou Reflekt GmbH na vývoji aplikací rozšířené reality (RR) pro výrobu, služby, školení a marketingové aplikace.
Bosch nyní hodlá rozšířit tuto úspěšnou spolupráci tím, že převezme u odborníků z RR menšinový podíl. Od svého založení v roce 2012 se rozšířená realita firmy Reflekt dostala na příčku jedné z nejvíce renomovaných společností v oblasti průmyslových RR řešení. Její mezinárodní tým v Mnichově (Německo) má více než 25 zaměstnanců. Transakce podléhá schválení kartelovými úřady.
„V budoucnu budou aplikace rozšířené reality používány v mnoha oblastech našeho života. V průmyslovém odvětví a na trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl budou aplikace RR představovat úsporu času a nákladů,“ říká Dr. Ing. Hans-Peter Meyen, člen představenstva divize Bosch Automobilová technika – Aftermarket. Generální ředitel firmy Reflekt Wolfgang Stelzle dodává: „Jsme přesvědčeni o tom, že naše dlouhodobé partnerství s firmou Bosch se touto investicí posílí. Pověst Bosch a její pozice na trhu urychlí naši mezinárodní expanzi a rozvoj produktů.“
Aplikace rozšířené reality zlepšují vnímání reality díky kombinaci reality s rozšířenými informacemi. Jakmile uživatel namíří kameru svého chytrého telefonu nebo tabletu na určitou oblast, zobrazí se na displeji přístroje další digitální informace, jako jsou vysvětlivky, 3D objekty nebo videa. Například v automobilových dílnách umožňuje rozšířená realita technikům zobrazení součástek ve skutečném měřítku a na jejich správném místě, přestože bez demontáže nemusí být tyto součástky viditelné. Zobrazeny jsou také pracovní pokyny, chybové kódy a požadované nástroje. „Společně s firmou Reflekt budeme i nadále v této průkopnické oblasti posilovat naši celosvětovou pozici,“ říká Meyen.
Díky zapojení do RR aplikací již v rané fázi získaly Bosch a Reflekt v oblasti industrializace rozšířené reality celosvětově vedoucí pozici. Obě společnosti společně vyvinuly platformu rozšířené reality „Common Augmented Reality Platform (CAP)“; světově první softwarovou platformu pro industrializaci RR. Použitím CAP mohou být vysoce komplexní RR aplikace a jejich digitální a vizuální obsahy rychle a snadno integrovány do technické dokumentace nebo diagnostických postupů. Umožněna je také snadná integrace takových dat, jako jsou textové informace, obvodová schémata, videa a rozšířené 3D animace. CAP tedy umožňuje industrializaci RR aplikací. Tímto způsobem již Bosch a Reflekt vyvinuly v posledních dvou letech řadu RR aplikací. Sloučením odborných znalostí společnosti Reflekt v RR a společnosti Bosch v oblasti dokumentace a vývoje řešení pro služby, produkty a školení vzniknul unikátní produkt, který poprvé umožňuje rozšířené použití RR v průmyslovém prostředí.
Vizualizace skrytého kabelového svazku pomocí rozšířené reality
Vedle aplikací pro automobilový průmysl vidí Bosch celou řadu užitečných možností uplatnění rozšířené reality v dalších průmyslových odvětvích. Jako součást celkového řešení nabízí Bosch licencování systému CAP v kombinaci s poradenstvím, inženýringem a kompletními službami authoringu.
Foto:Bosch