MotorInfo

Bosch a Daimler pracují na plně autonomním systému řízení

6.4.2017 08:44
Bosch a Daimler pracují na plně autonomním systému řízení

Bosch a Daimler společně pracují na tom, aby posunuli vpřed vývoj v oblasti řízení plně autonomních vozidel bez řidiče.

 

Obě firmy se nyní dohodly na založení vývojové aliance, která si klade za cíl vytvořit systém, díky kterému se plně autonomní (SAE - úroveň 4) vozidla bez řidičů (SAE - úroveň 5) stanou v ulicích měst realitou už začátkem příštího desetiletí. Cílem je společný vývoj softwaru a algoritmů pro autonomní jízdní systém. V tomto projektu se komplexní znalosti z oblasti vozidel firmy Daimler – předního světového výrobce prvotřídních automobilů dají dohromady s odbornými znalostmi Bosch – největšího světového dodavatele systémů a hardware pro automobilový průmysl. Výsledné synergie budou nasměrovány na co nejrychlejší přípravu této technologie pro výrobu.

V rámci podpory systému řízení pro plně autonomní vozidla bez řidiče určená pro jízdu ve městě usilují Bosch a Daimler o zlepšení plynulosti městské dopravy, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zajištění důležitých stavebních kamenů pro dopravu budoucnosti. Tato technologie mimo jiné zvýší atraktivitu sdílení automobilů. To umožní lidem optimálně využít čas strávený ve vozidle a otevře nové cesty k mobilitě, a to i lidem bez řidičského průkazu. Hlavním cílem projektu je vytvořit systémy pohonů připravených k výrobě, v důsledku čehož budou vozidla ve městě zvládat řízení zcela samostatně. Myšlenkou je, že si auto přijede pro řidiče, nikoliv naopak.

Lidé budou moci v předem definovaných městských částech jednoduše použít svoje chytré telefony k tomu, aby si rezervovali sdílené vozidlo nebo městská autonomní vozidla taxi, která za nimi sama přijedou a dovezou je tam, kam budou potřebovat.

 

Ilustrace:Bosch