MotorInfo

BMW otevře ve svém muzeu novou výstavu

31.8.2021 21:13
BMW otevře ve svém muzeu novou výstavu

Nová dočasná výstava v BMW Muzeu u příležitosti IAA Mobility 2021 dokumentuje cestu BMW Group k udržitelné mobilitě budoucnosti.

BMW Group v současnosti prochází nejrozsáhlejším transformačním procesem ve své více než stoleté historii, který ji směřuje přímo k udržitelné mobilitě budoucnosti. Nová dočasná výstava v BMW Muzeu dokumentuje, jak BMW Group čelí výzvám, které proces inovací zahrnuje, a zároveň ukazuje současné aktivity a vize zaměřené na udržitelnou radost z jízdy.

Pod názvem „RE:IMAGINE – Cesta k udržitelnému BMW“ jsou akcentovány všechny aspekty této transformace, od čistě elektrických poháněcích soustav, snižování emisí CO2 během celého životního cyklu vozidel, myšlenky cirkulární ekonomiky a přísných ekologických standardů v dodavatelském řetězci až po sociální udržitelnost při nákupu surovin i v každodenním pracovním životě v továrnách BMW Group po celém světě. Výstava RE:IMAGINE bude otevřena v BMW Muzeu 1. září 2021 a bude impulzem před výstavou IAA Mobility 2021 v Mnichově, která je rovněž zaměřena na udržitelnost jako téma budoucnosti.

Na pěti úrovních o rozloze přibližně 1 000 metrů čtverečních byla instalována rozmanitá prohlídková trasa s přibližně 30 stanovišti, jež představují klíčové momenty přerodu automobilového průmyslu. Zábavné, interaktivní a praktické prvky zprostředkovávají složitou problematiku způsobem, který pochopí návštěvníci všech věkových kategorií. Nová dočasná výstava bude v muzeu BMW k vidění do ledna 2023.

Foto: BMW