MotorInfo

BMW M4 DTM vítězně v nové sezoně DTM

5.5.2014 21:57

První závod, první vítězství, BMW M4 DTM začalo svoji závodní kariéru výsledkem z říše snů – vítězstvím na Hockenheimu.

Marco Wittmann přetnul ve svém BMW M4 DTM týmu Ice-Watch po odjetí 42 kol okruhu Hockenheim (délka 4 574 m) cílovou pásku jako první, čímž senzačním způsobem otevřel novou, výroční sezonu šampionátu DTM. Tento triumf nebyl pouze prvním vítězstvím pro tohoto pilota, který jel teprve svůj 11. závod DTM, ale bylo to také první vítězství pro tým BMW Team RMG a 60. triumf BMW v tomto šampionátu.

První vítězství pro BMW v DTM vybojoval v Zolderu 11. března 1984, tedy před 30 lety, Harald Grohs za volantem BMW 635 CSi. O tři roky později Grohs zvítězil také při premiérovém nasazení nového BMW M3 na Hockenheimu. Wittmannův úspěch znamená, že BMW M4 DTM pokračuje v tradici, při níž nový model vyhrává již při svém debutu.

Šest z devíti BMW M4 DTM skončilo na bodovaných místech. Na pátém místě dojel v prvním letošním závodě Timo Glock ve voze DEUTSCHE POST BMW M4 DTM, za ním skončil Bruno Spengler ve voze BMW Bank M4 DTM, následovaný Martinem Tomczykem s BMW M Performance Parts M4 DTM a Augustem Farfusem za volantem Castrol EDGE BMW M4 DTM. Body sbíral také Joey Hand, který s Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM protnul cílovou pásku na desátém místě. Tato umístění zajistila značce BMW zisk 54 bodů, takže je v průběžném pořadí hodnocení značek na prvním místě.

Dvojice nováčků, Maxime Martin a António Félix da Costa, na své první body čeká, dojeli na 20. a 21. místě. Félix da Costa za volantem Red Bull BMW M4 DTM odjel vzrušující závod, když po jeho dlouhou dobu bojoval o umístění na stupních vítězů. Kolize s Timem Scheiderem (Audi) a následná penalizace v podobě průjezdu boxovou uličkou odsunuly Portugalce na zadní příčku. Martin dostal taktéž penalizaci průjezdem boxů, když došlo k uvolnění jeho předního kola bezprostředně po výměně pneumatik.