MotorInfo

Auto ESA otevírá novou pobočku

1.3.2017 14:51
Auto ESA otevírá novou pobočku

Společnost Auto ESA, která v loňském roce prodala na českém trhu téměř 16 tisíc ojetých vozidel, pokračuje v pobočkové expanzi a v Karlových Varech otevírá svojí celkově již jedenáctou provozovnu. 

Celková nabídka se tak rozrostla na více než 3 500 vozidel a aktuálně firma zaměstnává 410 pracovníků. Firma v letošním roce počítá, že celkový počet provozoven dosáhne číslovky 15 a v celkové nabídce bude téměř 4 500 automobilů.

Naše rozhodnutí vstupovat do jednotlivých regionů až v okamžiku, kdy česká ekonomika poroste a soukromá spotřeba bude navíc podpořena příznivými podmínkami na trhu práce, včetně rychlejšího růstu mezd, se ze strategického pohledu ukázalo jako správné,“ říká Pavel Foltýn, ředitel strategického rozvoje Auto ESA. Všechny nově otevřené regionální pobočky totiž generují vyšší prodeje, než se původně očekávalo. Podle Foltýna se na větším zájmu o nákup nových i ojetých automobilů projevila především aktuálně nízká míra nezaměstnanosti, která klesla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku na 3,6 procenta, což je nejnižší úroveň v historii samostatné České republiky. „Nejen v Praze nebo Brně, ale i v menších regionech tak získali lidé jistotu ekonomické stability a jsou více ochotni utrácet. Této ochotě napomáhají i aktuálně velmi příznivé úrokové sazby finančních produktů,“ říká k tomu Foltýn. Podle něj však i přesto uvažuje nadpoloviční většina zájemců o automobil racionálně a upřednostňuje nákup ojetého vozu před vozem novým.

Je proto signifikantní, že se karlovarská pobočka Auto ESA otevírá v areálu bývalého dealerství FORD na Táborské ulici. „Dle našeho názoru, to lokální dealerství jednotlivých značek budou mít stále těžší,“ říká Foltýn a vysvětluje: „Dnešní zákazník upřednostňuje spíše tzv. „multibrand“, kde může vybírat ze stovek vozů, různých značek a to vše na jednom místě.“ Podle Foltýna tento trend potvrzuje i studie, kterou si firma nechala zpracovat v roce 2016. Podle ní si 73 % zájemců o ojetý automobil vybírá prodejce, který má v nabídce minimálně 85 vozidel.

Nová provozovna Auto ESA v Karlových Varech nabídne na venkovní prodejní ploše až 150 ojetých vozidel. V showroomu pak bude vystaveno přibližně 20 vozidel prémiové kategorie. Součástí karlovarské provozovny je samozřejmě i technické zázemí včetně kvalitního servisu pro předprodejní a poprodejní servis.

 

Foto:Auto ESA