MotorInfo

Allianz bude nabízet nové pojištění

11.1.2012 13:30
Allianz bude nabízet nové pojištění

Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty.

Společnost Allianz Global Assistance, která je světovou jedničkou v cestovním pojištění a v České republice působí pod značkou AGA International, uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA) o krytí rizik, spojených s cestováním do vesmíru. Turistům umožní pojištění na cestu mimo Zemi, a to nejenom v jejím průběhu, ale také před a po ní. Společnost Virgin Galactic nedávno oznámila, že první komerční lety do vesmíru má naplánovány na říjen letošního roku. Allianz Global Assistance proto začne pojištění pro tyto netradiční cesty nabízet už během několika následujících měsíců. Podobné pojištění na trhu zatím nikdy nebylo. Cesta do vesmíru vyjde přibližně na 200 tisíc euro (zhruba 5,2 milionu Kč). Cena tohoto speciálního cestovního pojištění doposud stanovena nebyla.

„Každoročně kryjeme rizika více než 30 milionů cestovatelů,“ řekl Erick Morazin, ředitel produktového úseku Allianz Global Assistance. „Velmi se těšíme na naše první vesmírné turisty, kteří budou představovat novou generaci cestovatelů. Smlouva s Mezinárodním vesmírným dopravním sdružením je důkazem toho, že chceme podporovat vesmírný cestovní průmysl,“ dodal Morazin.

Allianz Global Assistance bude spolupracovat nejenom s Virgin Galactic, ale i dalšími subjekty, zabývajícími se vesmírnými lety, jako jsou Xcor a SpaceLinq. Pojištění bude vesmírné turisty krýt v souladu se sloganem Allianz, tedy od A do Z. Nepůjde tak pouze o samotnou letovou fázi, ale také o vše, co jí předchází až po návrat na zem. „Vesmír se stal jednoznačně naší novou hranicí a my chceme zajistit klid v duši všem cestovatelům, kteří ji budou chtít překročit,“ konstatuje Morazin.

Přístup Allianz Global Assistance vysoce ocenil také ředitel právního oddělení Mezinárodního vesmírného dopravního sdružení v Haagu Taras Ploshchansky. Vyzdvihl především možnost vytvořit komplexní zázemí pro pasažéry letů, vědce, ale i organizace, které se na těchto letech podílejí, zahrnující nejenom oblast právní, výzkumnou, marketingovou a komunikační, ale také pojišťovnictví.